powrót

Od Marianny:
Projekt „It’s a Wonderful Life” to seria dyptyków opowiadających o współczesnych zjawiskach społecznych, problemach i uzależnieniach, które wpływają na nasze codzienne życie w szybko zmieniającym się świecie. Poruszam tematy, które obserwuję i doświadczam sama oraz bliskie mi osoby w świecie prawdziwym i internetowym. Każdy dyptyk (portret oraz instalacja) pokazuje mój komentarz i przemyślenia na dany temat. Chcę zachęcić do dyskusji i rozmowy o sprawach niełatwych, które otaczają nas wszystkich, takich jak zakupoholizm, uzależnienie od gier komputerowych, brak samoakceptacji wśród kobiet, samotność, zmęczenie pracą i tempem życia.

Marianna Borowiak - ukończyła anglistykę na UW oraz Akademię Fotografii. Oprócz fotografii kreacyjnej i portretowej robi również analogowe kolaże.

ig @mary.borowiak


Od Patrycji:
Statystyki są alarmujące” - jak często to słyszymy? Szacunki mówią, że na całym świecie na depresję cierpi 320 mln ludzi. Według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, do 2020 roku miała być ona na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób, a do 2030 roku – na pierwszym. Statystycznie co czwarty Polak zmaga się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi.

Fotografie pokazują historie sześciu kobiet, których ten problem dotyczy. Dodatkiem do zdjęć są listy napisane do innych, fikcyjnych osób, mających tę samą diagnozę - zaburzenie afektywno-dwubiegunowe, borderline, zaburzenie lękowe, czy wspomnianą depresję.

Przyjdź, przeczytaj je uważnie.


Patrycja Stala - absolwentka psychologii na UW i fotografii w Akademii Fotografii. W swoim projekcie dokumentalnym próbuje łączyć te dwie dziedziny.

ig @eloise.stalleau

WERNISAŻ:
14.01.2020
19:00

Wystawa czynna:
środy: 16:30- 20:00
czwartki:17:00 - 20:00
piątki: 17:00 - 20:00
soboty:12:00 -20:00


ig @galeria_autonomia

PATRYCJA STALA | MARAINNA BOROWIAK