powrót

Wernisaż Mai Tomaszewskiej „ALTER EGO”

27 maja (poniedziałek) godz. 20.00

 

Zapraszamy na wystawę Mai Tomaszewskiej ALTER EGO. 

Dzięki uprzejmości aktorów Śródmiejskiego Teatru Muzycznego, wernisaż otworzy muzyczna niespodzianka zapowiadająca ich najnowszą premierę. 

Alter ego, czyli «druga część czyjejś rozdwojonej jaźni» (najczęściej ukryta tożsamość). Każda portretowana postać to dla malarki właśnie ta druga część, jej poznawanie i eksplorowanie. Za każdym razem może okazać się inna, bo w każdym portretowanym znajduje inne odbicie swojej własnej osobowości. Jak w lustrze charakterów przegląda się w ich twarzach i poprzez pryzmat swojego postrzegania odkrywa prawdę - względną, inną dla niej i dla każdego z nas.

W potocznym rozumieniu alter ego to również najbliższy intymny przyjaciel - ta definicja, choć słownikowo niepoprawna, również znajduje odzwierciedlenie w przedstawianej serii. 

Wszystkie sportretowane przez Maję osoby są jej znane, nieraz bliskie, to ludzie, których spotkała na swojej drodze i którzy wywarli wpływ na jej życie. Seria portretów osób o różnych narodowościach pozwala jej opowiedzieć o sile przypadku i uniwersalności uczuć w kontekście różnorodności kulturowej.

 

Maja Tomaszewska – stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz stypendystka Królewskiej Akademii San Quirce w Segowii w Hiszpanii. W swoim dorobku artystycznym ma liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i za granicą (Polska, Chorwacja, USA, Hiszpania, Czechy, Niemcy, Szkocja, Ukraina, Austria i inne).

W twórczości najbardziej fascynuje ją możliwość zatrzymania ulotnej chwili. Ceni świeżość, autentyczność i osobistą ekspresję gestu. Mówi, że nie ma większego kunsztu, niż postawienie jednej kreski, celującej od razu we właściwy punkt.

 

Kontakt i informacje o artystce: 

https://www.instagram.com/mmtomaszewska/ 

https://maja-tomaszewska.wixsite.com/majaart

https://m.facebook.com/tomaszewskamm/

 

Godziny otwarcia galerii:

wtorek 16:30-20:00

czwartek 17:00-20:00

piątek 17:00-20:00

sobota 12:00-20:00

 

Serdecznie zapraszamy!

MAJA TOMASZEWSKA "ALTER EGO"

Follow us

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

Fundacja Galeria Autonomia

ul. Gen. Andersa 13 

00-159 Warszawa

502 608 346 lub 533 482 436

fundacjagaleriaautonomia@gmail.com

42 1050 1012 1000 0090 3072 2061